Jorgensen EasyTech

Wkręcanie śrub robotem Universal Robots

Wkręcanie śrub

Urządzenia współpracujące i współdziałające zrewolucjonizowany dotychczasowy przemysł i produkcję. Firma Universal Robots (UR) wypuściła na rynek coboty, które znalazły zastosowanie w licznych gałęziach gospodarki.

Nowy wymiar wkręcania - UR

Współpracujące ramię robota pozwala znacznie skrócić czas montażu, ulepszyć produkcję oraz jakość, gdyż wykonywane poprzez cobota czynności są powtarzalne i precyzyjne. W czasie, gdy urządzenie wykonuje konkretne zadania, pracownicy, którzy wcześniej byli odpowiedzialni za tę pracę mogą skupić się na innych rzeczach, które niekoniecznie mogłyby być wykonane przez cobota.

Uniwersal Robots wypuściło na rynek 5 modeli z czego ostatni jest nowością. Firmy mogą zostać wzbogacone
o urządzania takie jak:

  • UR3e,
  • UR5e,
  • UR10e,
  • UR16e,
  • UR20e.

Roboty te przeznaczone są do współpracy z ludzi, dlatego też korzystanie z nich nie stanowi zagrożenia dla pracowników. Co więcej, urządzenia m.in. do wkręcania automatycznego mogą wykonywać różnorodne przewiercenia i wwiercenia na różnorodnych materiałach, takich jak tworzywa sztuczne, metal, drewno itp.

Wkręcanie automatyczne – Spin Robotics

Spin Robotics wypuściło niezawodne i elastyczne urządzenie do wkręcania automatycznego współpracujące m.in. z cobotami UR. Duńska marka może pochwalić się 3 produktami, które zrewolucjonizowały, dotychczasowo często ręcznie wykonywany, proces wkręcania śrub. W ofercie Spin Robotics znajdują się:

  • SD35,
  • SD70,
  • SpinMount.

Wkrętarki współpracujące mają zwiększyć wydajność m.in. produkcyjną firm. Tego typu urządzenia zazwyczaj wyposażone są odpowiednie oprogramowanie (podobnie jak coboty), które pozwala w prosty sposób dostosować urządzenia do działalności danej firmy.

Dlaczego warto postawić na urządzenia automatyczne?

Wykonywanie różnych czynności ręcznie może wiązać się z błędami wynikającymi m.in. ze zmęczenia pracowników. Zrobotyzowany śrubokręt połączony z cobotem może wykonywać cały czas powtarzalne czynności bez zmniejszania wydajności bądź jakości tychże zadań.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą proponowanych przez nas produktów i dodatków do urządzeń od Universal Robots.